Cmentarze komunalne w Biłgoraju

Deklaracja dostępności

Urząd Miasta Biłgoraja zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Deklaracja dostępności dotyczy strony https://bilgoraj.grobonet.com.

Stan dostępności cyfrowej

Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu [niezgodności i wyłączeń] wymienionych poniżej.

Niedostępne treści

Niezgodność z załącznikiem

  • Brak tekstu alternatywnego przy niektórych elementach nietekstowych.
  • Brak etykiet przy niektórych elementach strony.
  • Nie wszystkie elementy na stronie mają właściwy kontrast.
  • Czytnik ekranu nie odczytuje wszystkich informacji umieszczonych w interfejsie aplikacji.
  • Nie ma możliwości pomijania powtarzających się bloków.
  • Nawigacja za pomocą klawiatury jest niespójna.
  • Nie wszystkie elementy wyróżniają się po złapaniu fokusu.
  • Wyłączenia:
    mapy oraz mapy interaktywne są wyłączone na podstawie art. 3 ust. 2 pkt 4 powyższej ustawy.

Przygotowanie deklaracji dostępności

Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny. Do oceny wykorzystano skaner.

Skróty klawiaturowe

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Agnieszka Pecka - Koordynator ds. dostępności - mejlowo apecka@bilgoraj.pl lub telefonicznie 84 5348027.

Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.

Zgłaszając takie żądanie podaj:

Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.

Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.

Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.

Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.

Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:

Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.

Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.

Pozostałe informacje

Dostępność architektoniczna

Urząd Miasta Biłgoraja

Plac Wolności 16
23-400 Biłgoraj

Urząd Miasta Biłgoraja - budynek główny - Pl. Wolności 16, 23-400 Biłgoraj
Do budynku prowadzą:
- wejście główne znajdujące się od ulicy Tadeusza Kościuszki. Do wejścia prowadzą schody (5 stopni) oraz pochylnia z poręczami. Drzwi wejściowe - automatyczne, obok wejścia jest dzwonek przywoławczy. W holu budynku na podłodze znajdują się linie naprowadzające i pola uwagi przeznaczone dla osób niewidomych i niedowidzących.
W budynku Urzędu znajduje się winda. Wejście do windy znajduje się z boku budynku od strony południowej. Korytarze w budynku posiadają szerokości zapewniające dostępność przejazdu osobom na wózkach. Schody wewnętrzne prowadzą na piętro. W korytarzu znajdują się również niewielkie schody (4 stopnie) prowadzące do biura dowodów osobistych - schody te nie posiadają platformy umożliwiającej dostęp do pomieszczeń tego biura osobom na wózkach. Korytarz parteru prowadzi również do sali Bura Obsługi Interesantów - drzwi do niej są skrzydłowe (nieautomatyczne), o wymiarach umożliwiających wjazd osobom z niepełnosprawnościami. Korespondencja przyjmowana jest w Sali Biura Obsługi Interesantów. Obok Sali Biura Obsługi Interesanta po prawej stronie na ścianie znajduje się tablica tyflograficzna. W holu zlokalizowane jest również pomieszczenie kasy Urzędu - o drzwiach przesuwnych, otwartych w godzinach pracy kasy. Na parterze mieści się toaleta dla osób z niepełnosprawnościami. Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W strefie wejściowej znajduje się tablica informująca o rozmieszczeniu komórek organizacyjnych Urzędu.
W budynku jest winda posiadająca informację głosową i panel dotykowy z informacjami w alfabecie Braille'a. Dostęp do windy z lewej strony budynku.
Większość pomieszczeń znajdujących się na piętrze budynku nie jest dostępnych dla osób z niepełnosprawnościami z powodu szerokości drzwi w świetle ościeżnicy 80 cm i progach. W celu umożliwienia obsługi osób z niepełnosprawnościami dostosowano wejście do Sali narad znajdującej się na piętrze budynku. Drzwi do sali narad mają szerokość 90 cm w świetle ościeżnicy oraz nie mają progu.
Na piętrze budynku obok wejścia do windy znajduje się materac ewakuacyjny.
W holu przed wejściem do Urzędu Stanu Cywilnego znajduje się krzesło ewakuacyjne.
- wejście do Urzędu Stanu Cywilnego - Urząd Stanu Cywilnego położony jest na wysokim parterze. Do wejścia prowadzą schody zlokalizowane od strony ulicy Tadeusza Kościuszki. Drzwi skrzydłowe (nieautomatyczne) , o wymiarach umożliwiających wjazd osobom z niepełnosprawnościami. Do Urzędu Stanu Cywilnego można wjechać również windą znajdującą się z lewej strony budynku.
- wejście do Sali Konferencyjnej - Sala Konferencyjna położona jest w podpiwniczeniu budynku - dostępna jest z poziomu terenu przyległego poprzez schody jak i pochylnię. Strefa wejściowa zlokalizowana jest od strony południowej budynku Urzędu. Drzwi skrzydłowe (nieautomatyczne), o wymiarach umożliwiających wjazd osobom z niepełnosprawnościami.
Miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych znajdują się w ciągach parkingów uliczek przylegających do Placu Wolności. Miejsce postojowe dla osób z niepełnosprawnościami najbliższe do windy znajduje się przy południowej stronie ulicy jednokierunkowej w odległości około 80 m.
W budynku znajdują się przenośne pętle indukcyjne oraz oznaczenia pomieszczeń w alfabecie Braille'a oraz oznaczenia kontrastowe w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabo widzących.
Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Dostępność komunikacyjno-informacyjna

  • Jak wnioskować o tłumacza polskiego języka migowego:
  • Informacja o naszej działalności w języku migowym (PJM): https://www.bilgoraj.pl/page/1530/informacja-o-urzedzie-w-polskim-jezyku-migowym.html
  • Informujemy, że osoby niesłyszące mogą korzystać z usług tłumacza języka migowego przy załatwianiu spraw w Urzędzie Miasta Biłgoraja.

    Co zrobić, żeby skorzystać z pomocy tłumacza języka migowego?
    1. Aby skorzystać z pomocy tłumacza należy wcześniej zgłosić zamiar skorzystania z tłumacza.
    2. Zgłoszenia należy dokonać co najmniej na 3 dni przed wizytą w Urzędzie.
    3. Należy wskazać metodę komunikowania się.
    4. Zgłoszenia można dokonać telefonicznie pod numerem telefonu 84 686 96 00,
    mailowo: sekretariat@bilgoraj.pl
    lub pisząc pismo na adres Urzędu:
    Urząd Miasta Biłgoraja
    Plac Wolności 16, 23-400 Biłgoraj

up